Русский | English
Ateik, Šventoji Dvasia!

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti


Šakės (2009-11-06 13:57): Nors das truputį parašė su ironija, bet žmogaus savybės tokios kaip lojalumas ir gebėjimas būti antruoju pastoriumi irgi svarbios skiriant pastorių, žinoma pirmiausia pašaukimas.
das (2009-11-06 10:27): Bus nepergyvenkit, užkamsys skylę, apmokys kokiam teologijos institute patikimą ir viskam pritariantį žmogų ir pasiųs tarnauti. O gal net ir yra tokių norinčių bet neturinčių kur tarnauti, tik apsižvalgykit arba pačioj bendruomenėj tautagės gal koks petras sėdi.
uola (2009-11-06 09:13): kai baznycia tampa organizacija-ateina degradacija...
Linas (2009-11-06 06:57): Bažnyčia taip pat yra ir organizacija, ir čia veikia tie patys principai kaip ir kitose organizacijojse sudarytose iš žmonių. Jeigu nesudarai žmonėms galimybių pasireikšti jų gebėjimams ir dovanoms, jie tas dovanas panaudos kitur, prisijungdami prie kitų organizacijų, kur tokios galimybės sudaromos. Jeigu nutraukei pastorių ir pamokslininkų paruošimą Lietuvos misijos grupėje, ir nepasirūpinai kitokia žmonių parengimo tvarka, tai ateis diena, kai jų pradės trūkti, kaip šiuo atveju Tauragėje ir nėra kuo tos skylės organizacijoje užtaisyti...
lincik (2009-11-06 00:38): Dekui komentatoriams uz gera jumoro doze, neblogai prijuokinote. Fainuoliai, sekmes tolimesnese paieskose.
uola (2009-11-05 23:07): Ramaskei:
Tas,kuris turi ganytojo dovana gali suvokti kad ja turi,bet gali ir nesuvokti,bet kiti,tai tikrai ta pastebes.Uztenka tokiam zmogui kuri tai laika patarnauti baznycioje,kaip isryskeja dovanos vaisiai.Dovana,yra dovana,ir kas ja turi,tas turi ir dvasini potenciala,ir reikalinga zinojima,ir jega,kad tinkamai atliktu savo tarnavima.Neturinciam tokios dovanos,niekaip neiseis tarnauti taip,kaip tam,kuris turi tokia dovana (ganytojo)... nors jis ir gali formaliai daug ka atlikti,ir gerai pamegdzioti tarnautoja su dovana,bet jo sirdis nebus ganytojiska,nes jam labiau rupes jis pats,negu avys.

Tam,kad atskirti/suvokti, ar dovana is Dievo reiskiasi baznycioje,ar tai tik zmogaus iniciatyva,-reikia stebeti ir tarnavimo vaisius,ir tarnautojo asmenybe,-kokia Jo sirdis...

Kaip baznycia turetu elgtis,ar sureaguoti i Dievo dovana?Labai paprastai,tiesiog,visu pirma, padekoti dovanu Davejui,ir priimti toki tarnautoja/dovana,ir leisti jam ganyti tikinciuosius,vesti juos i tiesa,apmokyti tiesa,kad jie galu gale taptu tokie,kaip ir jis pats.
Del vyresniuju.Kiekvienoje baznycioje turi buti,ir yra vyresnieji,ir jie atstovauja Dievo valdzia baznycioje.Ir tai daug ka pasako.Ir jei baznycioje pradeda rysketi Dievo dovana- butent ganytojo,tai vyresniuju pareiga padeti tai dovanai realizuotis baznycioje.Ir ranku uzdejimai,su palaiminimais-nereikalingi.
zigmas (2009-11-05 23:07): Gal as truputi ne i tema,turiu galvoje komentarus,bet jei gryztant prie str.,na bent jau jo pavadinimo,manau,kad nieko nera nuostabesnio,nei buti pilnam Sv.Dv.?!Na,o kaip Ja "prisipildyti"?
Kitas dalykas,kaipgi Ta Dv.atpazinti,arba suvokti,kad tu esi To pilnas("pilnas"-cia tik toks vienas is mano issireiskimu...)?
Kaip kai kurie teisingai cia pastebejo,Sv.Dv. ir Jezus Kristus yra absoliuciai viena,nes Jo Dvasia realizuoja Ta Kristu(...),musu gyvenime,o Jo asmeniskas patyrimas neimanomas be Jo Dvasios(bent kol esame cia zemeje).Kristus,tai musu tikrasis gyvenimas,o be Sv.Dv.neimanoma patirti To gyvenimo pilnatves.Ta pilnatve atejo i musu gyvenimus ta akimirka kai Ji ispazinom savo Gelbetoju ir Viespaciu,ir tai deka Jo Dvasios(ir aisku Jo tikejimo viena karta duoto mums visiems laikams..).
Gyvas tikejimas virsta mirusia religija kai Sv.Dv.yra atimama nuo musu,kad kartais nepagalvotumeme,kad Dievas jau patapo musu dievu...
Tiesa,tai asmeniska ir netinka nei T.Z.,nei kitoms bendruomenems,nes Sv.Dv.negyvena zmoniu rankomis pastatytuose namuose,o musu sirdyse:)
RAMASKE (2009-11-05 22:15): Ojoj,kaip greitai kyla nepasitenkinimo pastoriais banga.Zinoma,gerai tureti savo tvirta kritine nuomone,taciau nereiketu pamirst,kad viena karta patapus kritiku,jau busi priverstas kritikuoti ne tik blogus dalykus,bet ir gerus.Tokiu budu jokios reiksmes netures,net jei pastorius bus pats Jezus.Isivaziavus i kritika ir stebejima is salies,imanoma ir Dieva sukritikuot.
Nesuprantu vieno dalyko,-ar ten Lietuvoj egzistuoja koks pastoriskas klanas,ar koks galas,jog atrodo, kad visos avys yra verciamos gyventi pries savo valia.Juk krikscionis yra absoliuciai laisvas daryti gerus sprendimus Dievo akivaizdoj.Taigi jei matai,kad yra nesamones daromos,ir tu sugebi daryt samones,-tai veik!Gi,jei nesugebi,tai daryk ka sugebi,-ir visus pradziuginsi.O gal perejimas i kita baznycia yra jau priskiriamas prie mirtinos nuodemes?Nors vargu ar baznyciu kaita,ka nors issprestu.Zodziu,panasu darosi i virvele priristus tikinciuosius,kurie neturedami iseities,ima leist negerus garus.Tuomet butu pravartu pasidomet,kas ir kodel ta virve pariso.
Šakės (2009-11-05 22:15): Į Ramaškės temą 3 punktą.
Manau tikras pašaukimas ir pamokslavimas iš Dvasios aiškiai matomas, o kas iš kūno pastangų irgi matoma, net paprastam žmogui, o jau tokiems asams kaip pastoriai juo labiau. Sveika reakcija - turėtų apsidžiaugti ir nežlugdyti. O įšventinimo tvarka tai tik ritualas pagal bažnyčios vidaus nuostatus.
das (2009-11-05 22:00): tai nepergyvekit, tada ir kitos bažnyčios irgi tokioj pat padėtį - pastoriai kelinti metai mokosi,laiko daugiau niekam nelieka
JYD (2009-11-05 20:05): das mintis nebloga dėl persiviliojimo,bet jis labai užimtas,studijuoja Klaipėdos univers.evangeliškos teologijos fakultete
das (2009-11-05 16:49): Ramaške, jei įsivaizduot bažnyčią, kaip stabilią struktūrą, tai be abejo bet kokia nauja dovana, grėsmė jau esantiems tarnautojams, nes vietos mažai, o jei galvoti, kad bažnyčia yra misionieriška, kintanti ir auganti, tai turėtų būti sveikintinas reiškinys, o esantys vyresnieji turėtų uostyti, ar kas neišleido kokį dovanos kvapelį, ir tempti ir stumti, kad dovana būtų naudojama:)
das (2009-11-05 16:45): Tai viskas gerai, jus jurbarkiškį persiviliokit. O dėl bendrijos, tai žinai, ne toks jau blogas žodis, yra sodininkų bendrijos, žmonės ten kaip ir bendrai kaip ir atskirai kapūstus augina, žodžiu dėl pavadinimo gyvent galima:)
RAMASKE Uolai (2009-11-05 16:39): Suttinku,kad pastoryste yra Dievo dovana bendruomenei.Taciau noreciau isskirti pastoriaus gimime arba atsiradime tris etapus.O tuo paciu,noreciau,kad tamsta patikslintum man viena dalyka.Taigi,pirmas etapas:Dievas paskiria kazka tai pastorium.Antras etapas:Tas kazkas,turi tai kazkokiu budu suvokti savo paskyrima.Trecias:kad paskyrimas butu realizuotas ir isreikstas baznycioje,jos nariai turetu suvokti tai,kaip Dievo dovana,o ne kaip zmogiska iniciatyva.Todel ties treciu etapu noreciau tamstos paklausti,kaip bendruomene turetu elgtis ar sureaguoti i Dievo paskirtaji,ir kaip turetu suzinoti,ar tai tas,kuris turi ateiti,ar jiems laukti kito?Juo labiau,jei bendruomeneje jau yra kazkas panasaus i vyresnyji ar administruojanti asmeni.Ar tai turetu buti pasyvi priemimo forma,ar visgi jau esanti baznycios valdzia su ranku uzdejimu turetu palaiminti ateinacia tarnystes dovana?
JYD (2009-11-05 16:30): Buvusi Tauragės t.ž.vyresnioji su šeima išvažiavo gyvent į Jurbarką.Net pavadinimą pakeitė,iš bažnyčios pavertė bendrija,ant skelbimo užrašyta T.krikščionių bendrija T.ž.
das (2009-11-05 14:07): jo, tikra meilė tik tarp vyrų:)Mes nepakantūs nepakantiems, o kadangi esam netobuli, tai turim teisę, kad mus pakęstų:)Geriau bendrom jėgom Tauragė gelbėkim, parašykim prašymą kad "uolą" išsiųstų. beje, o kur senasis dingo tauragės ganytojas? Negi į kontrabandą metėsi?:)
nezinau (2009-11-05 13:40): Kalbejau daugiau apie praeiti ir kaip ji mus itakojo ir neretai dar itakoja.Tais laikais apie kuriuos sneku,ir TZ ir kitose panasiose baznyciose buvo ziurima nepakanciai i kritika ir kitaip mastancius.Dabar laikai pasikeite,kiek zinau net Giedrius pradejo vertint turincius savo galva ant peciu,kitaip sakant savo nuomone turincius.Ir nebutinai turincius tokia pat kaip jo.Manau tai geras zenklas,nes autoritarinis rezimas ir baznycia nesiderina.O del tiesos,tai niekas jos pilnos nezino,netgi as :).Ziurime kaip pro aprukusi stikla,kaip sakoma.Beje jei sakai kad as niekinu kitus,o tu mane(na mano komentarus kaip sakai),tai tada pagal tavo paties zodzius esi toks pat kaip as zinok. :) zinok atleidziu tau.
To nežinau (2009-11-05 12:34): Dar patikslinsiu. Iš tavo komentarų jaučiama panieka kitoms denominacijoms, taip pat taip vadinamos "vienintelės tiesos" žinojimas. Panieka niekaip nepritampa į meilės apibrėžimą, taigi tavo komentarai yra niekiniai.
To nežinau (2009-11-05 12:08): Nei tau nuoširdžiai rūpi kas ką valgo, nei tu supranti ką pats valgai, ką tau TŽ pakišo, tą ir valgai. Beje avys mėsos aplamai nevaolgo jeigu ka :)
uola (2009-11-05 08:37): Pastoriumi netampama deka ranku uzdejimu,seminarijos ar tai spec.mokyklos uzbaigimu...pastoriu negali isrinkti zmones balsuodami ir laiduodami uz ji ir pan.Pastorius arba kitaip-ganytojas tai Dievo dovana baznyciai,ir ne kitaip.Jei zmogus turi tokia dovana,tai jis ja turi ir be ranku uzdejimu ir paskyrimu...
Sunku pasakyti,ar Lietuvoje yra pastoriu su pastoriaus dovana.Bet kas yra,-tai pastoriska sistema,kuri ir "gamina"pastorius,skirdama juos savo nuoziura.
Padrindine pastoriu-ganytoju funkcija-tai maitinti tikinciuosius,bei saugoti juos.Kiek dabar pastebiu,tai esamu pastoriu pagrindine funkcija, tai tik pamokslauti ir straipsnius rasyti,jiems svarbu tik teisingai straipsni parasyti,bei graziai pamokslauti...ir tikrai,pamokslu,straipsniu netruksta,bet kazkodel tai tikintieji neauga i Kristu,o jei kas ir auga,-tai tikinciuju nepasitenkinimas,ir tam tikru pastoriu reitingai.

  | < 1 >  2  3  4  5  6  Kitas >>


 © 1988-2014  Krikščionių bendrija TIKĖJIMO ŽODIS