Ar yra nuodėmė plėtoti ne itin sąžiningą verslą, ne visada išmušant čekius, mokant vokeliuose, perkant nedeklaruotas prekes ir pan., pasiteisinant tokiu pasakymu: „Jei dirbsiu kaip reikia, krisiu į minusą."

 

Lietuvos pramoninkų konfederacijos paskaičiavimais šiuo metu Lietuvoje apie 40-50 % visų pinigų sukasi juodojoje arba pilkojoje zonoje (Lietuvos makroekonomikos apžvalga, 2011m. gruodis, Nr. 46, p. 6), todėl akivaizdu, kad nemaža žmonių dalis susiduria su mokesčių mokėjimo problemomis, neišskiriant ir krikščionių. Vis dėlto, nepaisant nepalankaus ekonominio-socialinio konteksto, būdami savo valstybės piliečiais, esame įpareigoti laikytis visų galiojančių įstatymų, juolab, kad krikščionio sąžinę saisto ir Dievo žodis: „Atiduokite visiems, ką privalote: kam mokestį  - mokestį, kam muitą - muitą, kam baimę - baimę, kam pagarbą - pagarbą" (Rom 13, 7).

Jei kai kurie, prislėgti naštų, ima gudrauti, bent jau tikrai neturėtų jaustis gerai ar laikyti tai norma, ypač išpažįstantieji krikščioniškas vertybes. Dar daugiau, jei kalbame ne apie išgyvenimo klausimą, „galo su galu sudūrimą", bet, kaip sakote, kažkokią „plėtrą", mokesčių slėpimas yra nesąžiningas ir pavojingas kelias - tokiu būdu sukaupti turtai laimės neatneš. Mokesčių nemokėjimas yra nusikaltimas prieš valstybę, o godumas yra nuodėmė Dievo akivaizdoje, ir tai kur kas pavojingiau, nes ši sielą pavergianti „klampynė" gali sugriauti visą gyvenimą. Godumas yra stabmeldystė (Kol 3,5), meilė pinigams - visokio blogio šaltinis (1 Tim 5,10), todėl žiūrėkime, kaip elgiamės su „neteisiąja Mamona" (šiuo atveju, mokant mokesčius),  - saugokimės, kad nepakliūtume į jos spąstus ir kiek įmanydami stenkimės niekam nelikti skolingi. Tepadeda Dievas!

Pastorius Darius Širvys  Žiūrėti visas klausimų - atsakymų temas